ocean1.jpgocean2.jpgocean3.jpgocean4.jpgocean5.jpgocean6.jpgocean7.jpg

Powódź na opolszczyźnie 1997

 

W lipcu, roku 1997 przyszła wielka woda. Po intensywnych opadach deszczu wezbrały wody wszystkich małych i większych dopływów Odry. Ta wystąpiła z brzegów siejąc spustoszenie na swej drodze.

  „Kiedy przerwana zostaje łączność telefoniczna, a z braku prądu nie działają radiolinie i radiostacje profesjonalnych służb, to właśnie my jesteśmy wstanie zapewnić łączność. Sprzęt jakim dysponujemy jest nowoczesny, dobrze utrzymany, łatwo można go zasilić z akumulatorów, swoim zakresem zazwyczaj obejmuje także pasma służb profesjonalnych, jest lekki, niewielkich rozmiarów. Stanowimy więc, mimo iż nieprofesjonalną, ale bardzo sprawną służbę szybkiego przekazu informacji”.

Przeczytaj historyczny dokument, pracę zespołu ludzi dobrej woli. (dokument PDF)

 

Joomla templates by a4joomla