Relacja z realizacji projektu uczniów klasy 2C z   Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Dobrzeniu  Wielkim
Wielkimi krokami nadchodzą wakacje .Wielu młodych ludzi z utęsknieniem oczekują ostatniego dzwonka  szkolnego  , który ogłosi im upragnione od dawna wakacje. Jeden z członków Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ  - Janek Romanowski  SP6GEQ przygotował wraz z uczniami  projekt o falach elektromagnetycznych. W  przygotowaniu projektu brali udział  uczniowie ( Mariusz , Aleks  Dominik i Bogdan ) z klasy 2 C  z Publicznego Gimnazjum z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Projekt ten składał  się z części teoretycznej  a zakończony praktycznym  przykładem przeprowadzenia  łączności  krótkofalarskiej w eterze. Janek Romanowski w tym celu uruchomił swoją prywatną stację zainstalowaną specjalnie z tej okazji na terenie szkoły. Praca odbywała się z pod jego prywatnego znaku  SP6GEQ/6  w paśmie 40 metrowym emisją SSB. Podczas przedstawienia  całego  projektu , słuchaczami oprócz uczniów z innych klas , brali  udział  również nauczyciele z w/w  Gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim. Mamy nadzieją , że może w przyszłości , któryś z uczestników tego projektu lub uczniów biorących udział w  tym pokazie zostanie kiedyś młodymi adeptami krótkofalarstwa . Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszego klubu SP6PAZ , który mieści się w filli GOK w Czarnowąsach przy ulicy Wolności 91 . Klub czynny jest w każdy wtorek od  godziny 17.00 do 20.00. Więcej informacji można uzyskać  na stronie  www.sp6paz.pl  . Koledze Jankowi SP6GEQ  - nauczycielowi  fizyki dziękujemy za propagowanie naszego hobby wśród młodzieży szkolnej w swojej szkole . Zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z realizacji tego projektu , który miał miejsce w czwartek dnia  11 czerwca  2015 na boisku szkolnym przy ul. Namysłowskiej 94.

Opracował : Krzysztof  Bieniewski  SP6DVP
Zdjęcia : Jan Romanowski  SP6GEQ + uczniowie