Jesteś teraz tu

Home Informacje Relacja ze spotkania z uczestnikami wyprawy do Mauretanii - 5T0SP

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Relacja ze spotkania z uczestnikami wyprawy do Mauretanii - 5T0SP

W dniu 12 lutego 2013 roku w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnowąsach o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Oddziału Terenowego Polskiego Związku  Krótkofalowców w Opolu oraz  Klub Krótkofalowców SP6PAZ. Na spotkanie przybyło trzech Kolegów krótkofalowców  z Wrocławia , którzy uczestniczyli w wyprawie do Mauretanii, która miała  miejsce w dniach od 24 listopada do 10 grudnia 2012 roku . Koledzy w osobach : Włodek SP6EQZ , Janusz SP6IXF , Ryszard SP6FXY – ponad 2,5 godziny opowiadali o wyprawie , pracy w eterze z krótkofalowcami z całego świata oraz o zwyczajach panujących w tym egzotycznym kraju. Wszystko to było dodatkowo przedstawiane na slajdach oraz filmach nakręconych podczas tej wyprawy. Pomimo bardzo złej pogody na spotkanie przybyło ponad trzydzieści osób z Prudnika , Nysy , Olesna i okolic oraz Opola.  Z   klubu SP6PAZ w spotkaniu tym uczestniczyło 13 osób ( członków klubu). Na zakończenie spotkania Koledzy krótkofalowcy , którzy przeprowadzili obustronną  łączność z wyprawą 5T0SP otrzymali potwierdzenia łączności ( karty QSL). Przy okazji organizatorzy spotkania (ZOT PZK w Opolu , oraz Zarząd Klubu SP6PAZ ) składają serdeczne podziękowanie Dyrektorowi GOK w Dobrzeniu Wielkim za udostępnienie Sali  w Czarnowąsach.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj

 

Czarnowąsy 13 luty 2013

Krzysztof Bieniewski , SP6DVP