Jesteś teraz tu

Home Informacje Relacja z IX Międzynarodowego Spotkania ŁOŚ-2015

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Relacja z IX Międzynarodowego Spotkania ŁOŚ-2015

Ostatnie dni miesiąca maja to czas na wielkie spotkanie krótkofalowców na łosiowej górce.
W dniach 28-31 maja 2015 odbyło się już dziewiąte spotkanie na pograniczu trzech województw. W imprezie wzięło udział grubo ponad 1.300 uczestników ze wszystkich zakątków naszego kraju oraz z zagranicy. Dla przypomnienia podam , że organizatorami tego dużego przedsięwzięcia są dwa kluby - Oleski Klub Krótkofalowców SP9KDA oraz Wieluński Klub Krótkofalowców SP7KED . To na członkach tych dwóch klubów spoczywa ogromna praca przygotowawcza i organizacyjna. Bardzo duży wkład w przygotowaniu tej imprezy spoczywało również na Polskim Związku Krótkofalowców, który był głównym patronem . Pierwsi uczestnicy spotkania zaczęli przyjeżdżać w porannych godzinach w dniu 28 maja. Wielu Kolegów przyjechało ze swoimi rodzinami. W bieżącym roku został powiększony parking dla wszystkich zmotoryzowanych. W przygotowanych przez organizatorów namiotach można było spotkać wiele firm zajmujących się dystrybucją fabrycznego sprzętu krótkofalarskiego,  jak i prywatnych wytwórców. Nie zabrakło stanowiska dla Ryszarda SP4BBU , które było okupowane przez wielu chętnych zakupu jego ostatnich dwóch książek ,,Z kart historii krótkofalarstwa’’ oraz ,,Wywołanie ogólne’’. Impreza ,,ŁOŚ-2015’’ umożliwiła wielu Kolegom znających się głównie z eteru lub Skaypa na osobiste spotkanie, wymianę doświadczeń oraz uwag na tematy krótkofalarskie. Najwięcej uczestników przybyło w sobotę 30 maja. W dniu tym odbyło się najwięcej imprez zorganizowanych przez organizatorów. Wszystko to odbywało się w centralnym  namiocie. Spotkanie punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęli prezesi PZK w osobach Jerzego SP7CBG oraz Piotra SP2JMR. Każdy zarejestrowany uczestnik spotkania mógł zjeść smaczny posiłek na koszt organizatorów. Trzeba tu zaznaczyć , że IX Międzynarodowe Spotkanie ,,ŁÓŚ-2015’’ odbywało się w roku jubileuszu 85 lat PZK oraz 90 lat IARU. Zgodnie z planem imprezy wszystkie punkty programu były zrealizowane. Była też loteria dla dzieci sprawnie poprowadzona przez Marka SP6MQO oraz Andrzeja  SP9IKF z klubu SP9KDA. Nad całością imprezy jak zwykle czuwał niezawodny Marek SP9UO wraz z wieloma członkami i sympatykami klubu. Miłą niespodziankę sprawili organizatorzy spotkania (SP9KDA i SP7KED-) - Polskiemu Związkowi Krótkofalowców – w sobotę został odsłonięty przez prezesa PZK Kolegę Jurka SP7CBG specjalny zegar słoneczny z dedykacja. Całość została zrobiona z marmuru przez małżeństwo Państwa Sikorów - Asię SO9AAH i Marcina SQ9SBF ze Starokrzepic. Fundatorem w/w zegara były kluby SP9KDA i SP7KED. W spotkaniu uczestniczyła również liczna grupa krótkofalowców z naszego oddziału opolskiego PZK OT-11. Byli krótkofalowcy z Nysy – SP6PNZ  , Prudnika – SP6KEO , Z Opola – SP6PSP , Brzegu – SP6PCB i najliczniejsza grupa Kolegów z klubu SP6PAZ. Przez cały czas imprezy była bardzo ładna i słoneczna pogoda. Miłym akcentem sobotniego spotkania dla kilku naszych Kolegów z klubu SP6PAZ było spotkanie po latach ze Stefanem Kesselem SP5DVD byłym członkiem naszego oddziału oraz członkiem klubu SP6PAZ i SP6PIO. Wielu jej uczestników wracało do swoich domów opalonych oraz zadowolonych ze spotkania. Choć jest już po imprezie jej organizatorzy już teraz są myślami przy układaniu planu na następne spotkanie. ŁOŚ – 2016. W następnym roku będzie to jubileuszowe  X Międzynarodowe Spotkanie na pograniczu trzech województw a Oleski Klub Krótkofalowców SP9KDA będzie obchodzić w tym czasie okrągłą rocznicę 50- lat swojej działalności. Mamy nadzieję , że i tym razem organizatorzy w związku i dwoma jubileuszami zorganizują wspaniałą imprezę dla krótkofalowców z kraju i zagranicy a liczba sponsorów tego jubileuszowego zlotu znacznie się powiększy. Do zobaczenia za rok na największej imprezie krótkofalarskiej w kraju- ŁOŚ 2016.
Członkowie klubu SP6PAZ obecni na Łoś 2015:  
SQ6DXZ , SQ6DXP , SQ6JAN , SQ6PHP , SQ6CNR , SP6JZL , SP6DIL , SQ6OYO , SQ6KIV , SP6OJK , SP6JJ , SP6TPF ,  SP6BFL , SP6CSK , SP6DVP .

Zobacz pełną galerię zdjęć ze spotkania ŁOŚ 2015

Opracował: Krzysztof SP6DVP.