Jesteś teraz tu

Home Informacje KLUBOWICZE Z SP6PAZ NAJLICZNIEJSZĄ GRUPĄ NA 31 MIĘDZYNARODOYM SPOTKANIU KRÓTKOFALOWCÓW NA BISKUPIEJ KOPIE 1-2 SIERPNIA 2015

Szukaj na stronie

Nasz kanał

KLUBOWICZE Z SP6PAZ NAJLICZNIEJSZĄ GRUPĄ NA 31 MIĘDZYNARODOYM SPOTKANIU KRÓTKOFALOWCÓW NA BISKUPIEJ KOPIE 1-2 SIERPNIA 2015

W pierwszą sobotę sierpnia ( 1.08. 2015) rozpoczął się kolejny XXXI zlot krótkofalowców na Biskupiej Kopie. W tym najwyższym zakątku naszego województwa spotkali się radioamatorzy z kraju , Czech i Niemiec. Nie zabrakło na tym spotkaniu również członków Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ. Pierwsza grupa wyjechała z Opola już we wczesnych godzinach porannych. Klub nasz reprezentowany był przez : Roberta SP6EK (prezesa klubu) ze swoją XYL jego dwóch synów Ludwika SQ6NDF i Gustawa SQ6NDG , Eugeniusza SP6DIL , Krzysztofa SP6DVP , Krzysztofa SP6TPF , Zygfryda SP6LUT-DL1GLO , Kamila SQ6IUB oraz Pawła SQ6DXP , który reprezentował nasz Oddział Terenowy PZK w Opolu. Był też obecny v-ce Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców Kolega Piotr SP2JMR z Bydgoszczy. Byli też przedstawiciele klubów z naszego województwa : SP6PSP z Opola SP6PNZ z Nysy , SP6KEO z Prudnika , SP9KDA z Olesna. Przybyli też Koledzy i  Koleżanki z okręgów SP5 , SP7 oraz SP9. Dość liczna grupa przybyła również  z Czech. W trakcie pobytu na Kopie nasi Koledzy : Paweł SQ6DXP oraz Kamil SQ6IUB dokonali okresowego przeglądu przemienników opolskich znajdujących się na Kopie. Wszyscy uczestnicy mogli sobie przy ognisku grillować . W dobre czeskie piwo oraz inne napoje można  było się też zaopatrzyć w kiosku prowadzonym przez Mirka. Pogoda była bardzo ładna i wiele osób zostało na Kopie do niedzieli. Obecna była też ekipa z TVP Opole, która nakręciła materiał do wieczornych lokalnych wiadomości. Zapraszamy do oglądnięcia kilkunastu fotek zrobionych przez SP6DIL oraz SP6DVP. Do zobaczenia za rok .

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania oraz film na stronie TVP OPOLE


Opracował: Krzysztof Bieniewski SP6DVP