Jesteś teraz tu

Home Informacje Relacja z pracy HF25HKZ

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Relacja z pracy HF25HKZ

W dniu 18 czerwca 2016 z terenu Harcerskiego Klubu Żeglarskiego  w Turawie czynna była radiostacja okolicznościowa HF25HKZ. Okazją do pracy była 25 Rocznica działalności tego klubu. Od wczesnych godzin porannych na pasmach 80 , 40 , i 20 metrów do późnych godzin wieczornych operatorzy przeprowadzili ponad 350 obustronnych łączności , głównie z Europą .Operatorami w tym dniu byli Koledzy: Jarek SP6OJK oraz piszący te słowa  Krzysztof SP6DVP.Całe zaplecze techniczne – stanowisko pracy oraz anteny i sprzęt nadawczo-odbiorczy  został użyczony przez naszego Kolegę (długoletniego żeglarza)- Klaudiusza SQ6KMM z Krapkowic. W związku z tym , że nasze terenowe QTH  było zaliczane  do SPFF – 0517 byliśmy dość często oblegani przez stacje krajowe oraz zagraniczne. W trakcie pracy odwiedzili nas Koledzy z klubu w osobach : Robert SP6EK , Janusz SQ6JAN , Adam SQ6OYO wraz córką Anią , Paweł SQ6DXP.
Przewidujemy jeszcze dwie lub trzy aktywności z tego miejsca do końca sierpnia 2016 roku.
Karty QSL po zakończonej akcji zostaną wydrukowane i do końca października wysłane via Biuro QSL.  Przypominamy raz jeszcze najważniejsze nasze dane:
QTH-TURAWA , SPFF-0517 , SPPA-UOP , PGA-OP13 , Lokator-JO90BR.QSL via SP6PAZ – biuro OT-11 PZK Opole. Więcej informacji o Harcerskim Klubie Żeglarskim można znaleźć na oficjalnej stronie www.hkz-turawa.pl
W załączeniu kilka fotek zrobionych przez Jarka SP6OJK oraz SP6DVP

Całą galerię zdjęć możesz zobaczyć tutaj


Opracował  Krzysztof  Bieniewski  SP6DVP