Jesteś teraz tu

Home Informacje Relacja z Field Day Contest 2016

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Relacja z Field Day Contest 2016

 

Członkowie klubu SP6PAZ już po raz trzeci uczestniczyli w światowych zawodach pod nazwą Field Day SSB Contest 2016.
Organizatorem tych popularnych zawodów wśród krótkofalowców oraz klubów na świecie jest Związek Krótkofalowców Niemieckich- DARC.
W tym roku zawody te odbyły się w dniach od 3 – 4 września od godziny 15.00 w sobotę do godziny 15.00 w niedzielę.
Do tych zawodów nasi   członkowie przygotowywali się już od dwóch tygodni.
Przygotowania te polegały na zrobieniu nowej anteny typu ,,delta 3 x 28m oraz sprawdzeniu wszystkich innych akcesoriów zabieranych na te zawody.
Przypomnę , że tego typu zawody odbywają się z lokalizacji terenowej. Radiostacja nasza była  zainstalowana   na  terenach rekreacyjnych w Dobrzeniu Wielkim na  tzw. ,,BALATONIE’’ a zasilanie całej radiostacji wraz z systemem komputerowych i z oświetleniem  odbywało się przy pomocy akumulatorów. W godzinach porannych w sobotę cała ekipa zameldowała się  na miejscu.
Pierwszym zadaniem było rozwinięcie dwóch namiotów oraz całego zaplecza technicznego wraz z  zapleczem socjalnym. Następnie rozwieszono antenę  nadawczo-odbiorczą  w poziomie nad płaszczyzną jeziora.
Punktualnie o godzinie 13.00 UTC ( 15.00 czasu lokalnego ) zaczęła się ciężka praca w eterze . W tym roku operatorami w zawodach byli dwaj imiennicy : Krzysztof SQ6KIV oraz Krzysztof SP6DVP.
Wielki  wkład pracy w przygotowaniach oraz w rozwijaniu i zwijaniu naszego terenowego obozu  uczestniczyli – Koledzy: Robert SP6EK – Eugeniusz  SP6DIL - Bernard SQ6DXZ – Janusz SQ6JAN – Krzysztof SQ6KIV – Adam SQ6OYO – Klaudiusz SQ6KMM – Krzysztof SP6DVP.
Przy okazji chcieliśmy również podziękować Koledze Markowi SP6TRH za wsparcie techniczne . Pogoda dopisała oraz warunki propagacyjne również. Sprawdziła się też antena  , która dzięki  temu , że cała jej płaszczyzna  została rozwieszona  nad  jeziorem  sprawowała się wyśmienicie.  Ogółem w tych ciekawych  zawodach  radiostacja  klubowa  SP6PAZ/p  z operatorami  SQ6KIV oraz SP6DVP przeprowadziła  422 połączenia z krótkofalowcami na całym świecie  . Łączności były realizowane na czterech pasmach 80m – 40m – 20m – 15m emisją SSB – czyli fonią .Warto jeszcze przypomnieć , że w latach ubiegłych  2014 i 2015 klub SP6PAZ/p   w tych zawodach w swojej kategorii zajmował pierwsze miejsce w kraju oraz czołowe w Europie.
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tych zawodów – autorami zdjęć są  : SP6DIL i SP6DVP

Pierwsze wyniki zawodów wskazują na pierwsze miejsce w Polsce oraz czwarte miejsce w świecie: http://www.dxhf.darc.de/~fdssblog/loglist.cgi?lang=de


Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

 

Opole  9 września  2016

opracował Krzysztof  SP6DVP