Jesteś teraz tu

Home Informacje Obchody 50 lecia klubu SP6PAZ

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Obchody 50 lecia klubu SP6PAZ

 

W dniu 2 września 2017 roku w miejscowości Turawa nad  jeziorem odbył się podwójny jubileusz, opolskiego środowiska krótkofalowców. Okazją do świętowania było 60-Lecie powołania  do życia wojewódzkich struktur Polskiego Związku Krótkofalowców w Opolu – zwanym w pierwszym okresie działalności jako Zarząd Wojewódzki Polskiego Związku Krótkofalowców w Opolu – obecnie kontynuatorem jest OT-11 PZK Opolu ( 1957-2017).  Drugim znaczącym jubileuszem było 50-Lecie działalności Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ z Opola ( 1967-2017). Uroczystości z tym związane rozpoczęły się o godzinie 10.30 w Ośrodku Wypoczynkowym ,,JOWISZ’’ przy ulicy Spacerowej 6 w Turawie. Na uroczystość tą został zaproszony Kolega Prezes ZG PZK Waldemar 3Z6AEF z Wrocławia oraz dwójka pracowników z UKE Opole, która w trzeciej części spotkania wygłosiła bardzo ciekawą prelekcję związaną z profesjonalną komunikacją. W trakcie uroczystego spotkania jeden z naszych klubowych Kolegów – Krzysztof Augustyn SP6TPF został odznaczony Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców. Na zakończenie wspólnych uroczystości w Sali bankietowej Ośrodka ,,JOWISZ’’ wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczysty obiad wraz z deserem i kawą.  Obiad ten był ostatnim punktem wspólnego świętowania. Około godziny 16.30 rozpoczęła się impreza zorganizowana przez zarząd klubu oraz jego członków. Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Kolega Józek DF2KK ( ex SP6HEK), który w okresie 1968- 1982 był członkiem klubu SP6PAZ i główną postacią w teamie operatorów telegrafistów SP6PAZ. W trakcie oficjalnej imprezy jednym z punktów programu była też prezentacja przygotowana przez Jarka SP6OJK, która obrazowała historię naszego Oddziału oraz historię klubu SP6PAZ przedstawioną na starych zdjęciach wraz z opisami. Materiał historyczny pochodził z dużych zasobów archiwalnych SP6DVP. Przy grillu, piwie i innych napojach świętowano jubileusz klubu SP6PAZ, wspominając stare dobre czasy jak  również  dobre i owocne lata naszej bogatej działalności na niwie szkolenia oraz kontestowania. W gronie członków klubu byli również Koledzy zaproszeni z innych klubów naszego województwa. Wszyscy obecni członkowie klubu oraz dawni  z rąk Kolegi skarbnika Adama SQ6OYO otrzymali specjalne okolicznościowe koszulki. Sprawami kulinarnymi oraz organizacją całej klubowej imprezy zajęli się Koledzy: prezes – Robert SP6EK , skarbnik- Adam SQ6OYO oraz członek zarządu klubu – Krzysztof SQ6KIV, którym pomagali inni Koledzy z klubu SP6PAZ. Trzeba tu też nadmienić , iż wszyscy uczestnicy wspólnej jubileuszowej imprezy otrzymają w niedługim czasie specjalne okolicznościowe dyplomy opracowane graficznie przez Roberta SP6EK i Eugeniusza SP6DIL. W niedługim czasie będzie też udostępniona specjalna galeria ze zdjęciami autorstwa Kolegi Michała Krzysztonia SQ6MNN. Na zakończenie trzeba rzetelnie stwierdzić, że cały zarząd klubu SP6PAZ wraz z jego członkami spisali się na 6-kę i należą im się wielkie słowa uznania za trud i poświęcenie w zorganizowaniu tej imprezy.
A oto wykaz wszystkich członków klubu SP6PAZ, którzy uczestniczyli w tym podwójnym jubileuszu:
SP6BFL-Wiktor , SP6CIK-Leszek , SP6DIL-Eugeniusz , SP6DVP-Krzysztof , SP6EK-Robert , SP6GEQ-Janek, SP6GMD-Marek , SP6JJ-Jacek , SP6JU-Andrzej , SP6LHI-Jacek , SP6OJJ-Adam , SP6OJK-Jarek , SP6RTX-Andrzej , SP6TPF-Krzysztof , SP6ZC (ex SP6CYX)-Sławek , SQ6CNR-Edmund , SQ6DXP-Paweł , SQ6DXZ-Bernard , SQ6IUB-Kamil  , SQ6JAN-Janusz , SQ6KIV-Krzysztof , SQ6KMM-Klaudiusz , SQ6OYO-Adam , SQ6PHT-Tomek , SQ6SEB-Sebastian . Razem było nas 25 osób. Galeria z imprezy

Opole 3 września 2017

tekst i zdjęcia  Krzysztof SP6DVP