Jesteś teraz tu

Home Informacje SP6PAZ – Festiwal Dzielnic Opola - relacja

Szukaj na stronie

Nasz kanał

SP6PAZ – Festiwal Dzielnic Opola - relacja

 

Na początku września otrzymaliśmy propozycję udziału naszego klubu w organizowanym już po raz czwarty Festiwalu Dzielnic. Impreza odbyła się  23 września 2018 w niedzielę i trwała od godziny 13.00 do godziny 19.00. Miejscem tej imprezy a raczej pikniku rodzinnego były tereny rekreacyjne w Parku Miejskim na Oś.im. Armii Krajowej w Opolu. W śród wielu atrakcji jakie czekały na przybyłych mieszkańców opolskich dzielnic była również praca naszego klubu. Już od wczesnych godzin porannych ekipa logistyczna  przystąpiła do stawiania masztów oraz dwóch anten na pasmo 40 i 20 metrowe. Andrzej SP6RTX z kolei występował w podwójnej roli - zabezpieczał stałą dostawę energii elektrycznej do naszego namiotu oraz do wszystkich domków reprezentantów dzielnic Opola. Kilka dni wcześniej przygotowano odpowiednie na ten cel materiały promujące krótkofalarstwo . Był  kolorowy plakat formatu B1 , powiększone do formatu A4 najciekawsze karty QSL oraz specjalnie na ten cel opracowano historię powstania Piastowskiego Klubu Krótkofalowców. Materiał w formie kolorowej ulotki formatu A4 wraz z kilkoma zdjęciami zatytułowano ,,51 lat na falach radiowych Piastowskiego Klubu Krótkofalowców  SP6PAZ’’ Tego typu ulotka była skierowana w głównej mierze do mieszkańców w różnym wieku informująca co to jest krótkofalarstwo i do czego służy. Do ulotki tej była też załączona najnowsza nasza karta QSL jako wizytówka klubu. W trakcie imprezy stoisko nasze odwiedziła dość spora grupa ludzi oraz młodzieży. Rozdaliśmy w sumie 37 takich ulotek. Mamy nadzieję,  że w niedługim czasie zainteresowani przyjdą w dzień klubowy do naszej siedziby w Opolu Czarnowąsach. Kolega Andrzej SP6JU najstarszy krótkofalowiec i członek klubu SP6PAZ, opowiadał odwiedzających nasz namiot- krótkie historie z dawnych lat powstawania krótkofalarstwa w naszym mieście. Z kolei Janusz SQ6JAN  zademonstrował w czasie pracy na telegrafii (na 40M) swoje umiejętności w nadawaniu szybką telegrafią. Trochę pogoda w tym dniu nie dopisała było dość chłodno i pochmurno. Pod koniec imprezy zaczął wiać dość silny wiatr i były obawy o losy naszego wypożyczonego namiotu oraz całego sprzętu. W trakcie całej imprezy pracowano w paśmie 40 i 20 metrowym na fonii oraz telegrafii. W pracach przygotowawczych – ustalanie końcowego tekstu ulotki uczestniczyli również:  Andrzej SP6CC, Jarek SP6OJK, SławekSP6ZC. Do naszego namiotu zaglądali też koledzy krótkofalowcy z Opola i okolic. A oto wykaz wg listy obecności: Janek  SP6GEQ, Eugeniusz SP6DIL, Krzysztof SP6DVP, Andrzej SP6RTX, Krzysztof SQ6KIV, Ryszard SP6KR z klubu SP6PSP, były członek klubu Alek ex:SP6DGQ, Andrzej SP6JU, Edmund SQ6CNR, Bernard SQ6DXZ, Sebastian SQ6SEB, Marek SP6GMD, Adam SQ6OYO, Mietek SP6FRQ z klubu SP6PSP, Paweł SQ6DXP, Sławek SP6ZC, Andrzej SP6CCE, Robert SP6EK, Gustaw SQ6NDG, Michał SQ6MNN. Nadmienić  trzeba , że wielu kolegów krótkofalowców przybyło wraz ze swoimi rodzinami. Zdjęcia z imprezy zostały wykonane przez Michała SQ6MNN . Otrzymaliśmy również zapewnienie ,  że film nakręcony przez Ryszarda SP6KR po zmontowaniu zostanie wrzucony na nasz kanał klubowy na YT. Na koniec  należy wszystkim Kolegom serdecznie podziękować za trud i wysiłek włożony w przygotowanie tej całej akcji i poświęcenie niedzielnego czasu na cele promocji klubu SP6PAZ.

Galeria z imprezy tutaj >


Tekst : Krzysztof Bieniewski  SP6DVP