Jesteś teraz tu

Home Informacje Stacja okolicznościowa HF70RO

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Stacja okolicznościowa HF70RO

Informujemy, że w dniach od 1-31 maja 2022 roku czynna będzie na pasmach amatorskich radiostacja okolicznościowa o znaku HF 70 RO. Okazją do uruchomienia jest przypadający w bieżącym roku jubileusz 70 lat powstania Rozgłośni Polskiego Radia w Opolu-1952-2022. Stacja okolicznościowa HF70RO czynna będzie na różnych emisjach- telegrafii (CW), fonii (SSB), RTTY, FT4 i FT8. Operatorami będą członkowie Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ-SN6O z Opola oraz zaproszeni operatorzy z innych klubów z naszego województwa. Wszystkie przeprowadzone łączności będą potwierdzane wyłącznie via LoTW oraz Club Log. W miarę możliwości stacja będzie również czynna w kilku zawodach odbywających się w miesiącu maju.
Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia strony Radia Opole poświęconej historii powstawania rozgłośni : https://radio.opole.pl/111,0,o-radiu
oraz do specjalnego logo Radia Opole przygotowane specjalnie z okazji tego jubileuszu :  https://radio.opole.pl/111,373,logo-radia-opole
informacje na QRZ.COM


Team SP6PAZ-HF70RO z Opola