Jesteś teraz tu

Home Informacje SP6PAZ - Field Day 2014 - jezioro Turawa koło Opola

Szukaj na stronie

Nasz kanał

SP6PAZ - Field Day 2014 - jezioro Turawa koło Opola

Udział SP6PAZ w IARU R1 Field Day Contess SSB  6/7 września 2014 .
W miesiącu czerwcu na jednym z wtorkowych spotkań klubowych Kolega Adam SQ6OYO podsunął nam temat aktywacji stacji klubowej w nadchodzących zawodach Field Day SSB contess 2014. Po  krótkiej dyskusji doszliśmy do wniosku , że warto zorganizować terenową wyprawę na te ciekawe zawody. Biorąc pod uwagę , że termin jest jeszcze odległy do września zaczęto przygotowywać anteny na pasma kf oraz wszystko co jest związane z nimi maszty, odciągi itp. akcesoria niezbędne na tego typu wyprawę terenową. W pracach przygotowawczych przy robieniu anten dipolowych uczestniczyli Koledzy : Barnard SQ6DXI . Eugeniusz SP6DIL , Paweł SQ6DXP , Krzysztof SQ6KIV , Jarek SP6OJK , Jacek SP6JJ , Robert SP6EK , Adam SQ6OYO , Krzysztof SP6DVP. Pogoda prawie cały czas była dobra i wszystkie prace mogliśmy realizować na podwórku przed naszą siedzibą. Dużo czasu poświęciliśmy na dokładnym zestrojeniu anten co było dla nas bardzo ważnym elementem tej wyprawy. Anteny były przetestowane na wcześniejszej klubowej imprezie w dniu 14 sierpnia nad tzw. ,,Balatonem’’ , gdzie klub SP6PAZ jako jedna z wielu sekcji działających przy Gminnym Ośrodku Kultury  w Dobrzeniu Wielkim zaprezentował się szerszej widowni. Tydzień wcześniej przed zawodami wybrała się grupa pod wodzą Roberta SP6EK do Turawy by wybrać i omówić szczegóły instalacji ekipy klubowej , zarezerwować miejsce oraz wyżywienie dla operatorów. Zadecydowano jednogłośnie , że będziemy pracować z ośrodka wypoczynkowego ,,Zajazd JOWISZ’’ przy ulicy Spacerowej 6. Tak się złożyło, że od wielu lat ośrodkiem nadal kieruje osoba , która w 2007 roku organizowała nam imprezę z okazji 40 – lecia klubu SP6PAZ oraz 50 – lecia istnienia Oddziału Terenowego PZK w Opolu. Tam też mieliśmy również dwie klubowe imprezy w następnych latach. W piątek w Delegaturze UKE w Opolu  odebrano tzw. decyzję na pracę  SP6PAZ z Turawy . W związku z obecnymi zawirowaniami  z wydawaniem  zezwoleń na pracę ze znakiem łamanym przez / P - otrzymaliśmy normalny znak SP6PAZ. Nadszedł termin zawodów 6 września , w godzinach porannych ekipa w osobach Eugeniusz SP6DIL oraz Krzysztof SP6DVP udała się do TURAWY w celu instalacji anten oraz masztów , później dołączyli do nich Jarek SP6OJK , Jacek SP6JJ , Krzysztof SQ6KIV i  wspólnymi siłami postawiono maszty oraz rozwieszono na nich anteny . Przed samymi zawodami musiano trochę przemeblować pokój , w którym znajdowała się siedziba operatorów stacji SP6PAZ. Punktualnie o godzinie o godzinie 13.00 UTC rozpoczęto pracę w zawodach. Jako sprzętu używaliśmy nasz nowy nabytek zakupiony dla klubu TS-590S , trzy sztuki komputerów oraz liczne drobne akcesoria słuchawki , mikrofony , przełączniki antenowe niezbędne do pracy w zawodach. Jako anten używaliśmy : dipol 2 x 19 m na pasmo 80 metrów , dipol 2 x 10 m na pasmo 40 i 15 metrowe oraz wypożyczoną antenę delta loop od Jacka SP6JJ  . Stwierdziliśmy , że nasz nowy nabytek w postaci TS-590S jest naprawdę dobrym i skutecznym urządzeniem ( był to pierwszy sprawdzian w zawodach tego urządzenia) . Praca odbywała się wyłącznie na samym urządzeniu , które dawało moc do 100 watów. Ekipę operatorską stanowili Koledzy: Jacek SP6JJ (also M0RMT) , Jarek SP6OJK , Krzysztof SP6DVP. Pogoda była wspaniała , świeciło słońce a temperatura sięgała 28 stopni. Nasz zainstalowany maszt oraz anteny przed budynkiem wzbudzały wielkie zainteresowanie wśród spacerowiczów oraz osób wypoczywających nad brzegiem jeziora.
Ogółem przeprowadziliśmy 440 obustronnych łączności z wieloma stacjami z Europy i świata Jednocześnie informujemy , że praca z TURAWY ( 6/7 września 2014)  pomimo , że znak SP6PAZ nie był łamany przez ,,P’’ zalicza się do : PGA -  OP13 , SPPA – UOP , SPFF – 0517 , JO90BR . W drugim dniu zawodów odwiedzili nas w Turawie Koledzy : z Ozimka Marian SP6OJG i z Opola Andrzej SP6JU oraz Jurek SP6JZG. Mamy pomysł na wydrukowanie specjalnej kolorowej karty QSL upamiętniającej pracę w zawodach. Jeśli pogoda dopisze w jesieni być może grupa operatorów wybierze się do TURAWY , aby dać możliwość zaliczenia SPFF-0517 dla wielu Kolegów w kraju i zagranicy. Panu Kierownikowi Ośrodka Wypoczynkowego ,,Zajazd JOWISZ’’ w Turawie  serdecznie dziękujemy za udostępnienie miejsca w ośrodku oraz wyżywienie. http://spacerowa.owjowisz.pl/o-nas
Zapraszamy do oglądnięcia kilku fotek z zawodów FD Contest 2014 .
Opole 8 września 2014

Krzysztof  Bieniewski  SP6DVP – 3Z6V