Jesteś teraz tu

Home Informacje Media w klubie 13 i 26 czerwca 2017

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Media w klubie 13 i 26 czerwca 2017


W dniu 13 czerwca o godzinie 13.00 zostaliśmy zaszczyceni przybyciem ekipy telewizyjno-prasowej w celu nakręcenia reportażu z okazji zbliżającej się dwudziestej rocznicy wielkiej powodzi w lipcu 1997. Głownymi bohaterami kręconego reportażu byli nasi długoletni członkowie klubu w osobach: Andrzej Puchalak SP6RTX (ex SP6DYK) oraz Bogdan Kozołup SP6LUV. Andtzej SP6RTX opowiadał o historii powodzi oraz o amatorskim filmie, jaki został przez niego nakręcony na osiedlu Prószkowska, Wyspie Pasieka oraz Parku Nadodrzańskiego w Opolu.
Bogdan SP6LUV przedstawił, krótką historię naszego przemiennika SR6F oraz jego znaczenie w trakcie utrzymywania łączności z krótkofalowcami z zalanych terenów naszego województwa. Omówił  szczegóły techniczne przemiennika oraz propagacyjne w paśmie dwu metrowym.

Z klei 26 czerwca 2017 roku odwiedziło nasz klub Radio Opole. redaktorka, Agnieszka Pospiszyl z Radia opole nagrała wywiad z Bogdanem SP6LUV. Tematem wywiadu były wspomnienia z lipca 1997 roku i wielka wówczas powódź. Po przygotowaniu do edycji, będzie on wyemitowany na początku lipca na antenie Radia Opole.

Film Andrzeja SP6RTX z powodzi znajduje się w klubowym kanale You Tube. Wejście do kanału można uzyskać wchodząc na stronę www.sp6paz.pl . Cały nakręcony materiał oraz notatka prasowa ukaże się na początku lipca br. O dokładnym terminie powiadomimy na klubowej stronie internetowej oraz na stronie OT-11 PZK Opole w odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.
Galeria zdjęć pod nazwą  ,,Relacja z reportażu’’ oraz tekst - Krzysztof Bieniewski SP6DVP